Giani Infantino: Futbolli duhet të rregullohet, ja kur do të marrim vendimet e mëdha

Giani Infantino: Futbolli duhet të rregullohet, ja kur do të marrim vendimet e mëdha

20:29, 20/10/2021

Këshilli i FIFA-s është mbledhur sot pasdite për të diskutuar mundësinë e ndryshimit të orarit në futboll, përfshirë edhe mundësinë e organizimit të Kupës së Botës çdo 2 vjet.

Presidenti i FIFA-s, Giani Infantino ka thirrur një samit botëror ku do të vendoset përfundimisht mundësia që Botërori të organizohet çdo 2 vjet.

“Ne duhet të garantojmë të ardhmen e futbollit. Ka ardhur koha për të kërkuar një kalendar më të mirë. Futbolli duhet të përmirësohet.

Organizimi i Kupës së Botës çdo 2 vite është një opsion më shumë.

Shumë federata evropiane kanë votuar pro, por ata na kanë kërkuar që të flasim me të gjitha palët para se të merret një vendim.

Për këtë ne kemi thirrur një samit botëror me 20 dhjetor për të vendosur përfundimisht rreth kësaj ideje” - ka thënë Infantino.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco