Zgjohet Harry Kane, shënon një hat-trick dhe u mbyll gojën kritikëve

Zgjohet Harry Kane, shënon një hat-trick dhe u mbyll gojën kritikëve

10:33, 01/10/2021

Harry Kane hodhi poshtë çdo dyshim në lidhje me angazhimin e tij ndaj Tottenham Hotspur me një hat-trick kundër NS Mura të enjten, me paraqitjen që e ktheu sulmuesin anglez mes golave.

Kritikët u rreshtuan për të vënë në dyshim gjendjen shpirtërore të Kane pas paraqitjes së mjerueshme të Spurs në disfatën e së dielës në Derbin e Londrës Veriore ndaj Arsenalit , por zëra të tillë janë shumë më të qetë pas suksesit të së enjtes në Europa League League.

Kane është përpjekur të përfshihet në lojën e Spurs këtë sezon me Nuno Espirito Santo që preferon të luajë një stil shumë më të dyfishtë futbolli sesa Mauricio Pochettino .

Megjithatë, Kane dukej një sulmues i mprehtë duke luajtur në të njëjtin lloj sistemi nën Jose Mourinho , aq shumë ishin duke supozuar se Kane nuk po luante mirë si rezultat i të qenit i pakënaqur në klub.

Realiteti është se Spurs thjesht nuk po krijonin asnjë shans nën trajnerin e ri, pjesa tjetër e ekipit gjithashtu po luante në një mënyrë të kufizuar.

Të enjten kishte një ndjenjë se frena e dorës ishte hequr, dhe kjo është mënyra më e mirë për të përfshirë Kane dhe për të vazhduar të shënojë ndërsa përparon sezoni.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco