Krasniqi për meçin e gjigantëve të boksit: Dyshoj se Joshua mund të rikthehet

Krasniqi për meçin e gjigantëve të boksit: Dyshoj se Joshua mund të rikthehet

16:20, 26/09/2021

Luan Krasniqi ka komentuar meçi e mbrëmshëm ndërmjet Joshuas dhe Usyk.

Boksieri ukrainas, Usyk arrit që pas 12 rundeve dhe me vendimin unanim të gjyqtarëve ta mposhtë kampionin e botës, britaniku Anthony Joshua.

Këtë duel e ka komentuar edhe boksieri kosovar, Luan Krasniqi i cili i takonte kategorisë së njëjtë që u përballen mbrëmë dy Joshua dhe Usyk.

Krasniqi, e uron për fitore Usykun madje thotë se ka dyshime që Joshua të mund t’i rikthej brezet.

”Urime Oleksandr Usyk, ishte një paraqitje e fortë kundër Anthony Joshua. Unë nuk e prisja këtë. Ai fitoi me meritë. Jam kurioz se si do të shkojnë gjërat me të dy tani. Personalisht, kam dyshime se Joshua mund të rikthehet!.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco