Ja kush do të jetë 'viktima' e parë në skuadër nëse Kane nënshkruan me Manchester City

Ja kush do të jetë 'viktima' e parë në skuadër nëse Kane nënshkruan me Manchester City

10:06, 23/07/2021

Nëse Manchester City dëshiron të forcojë skuadrën e tyre me ardhjen e Harry Kane  dhe Jack Grealish ,City do të duhet të shesin gjithashtu. 

Në këtë mënyrë, siç raportohet nga gazeta britanike The Sun , skuadra Skyblue duhet të sakrifikojë një nga yjet e saj në mënyrë që të dy ndërkombëtarët anglezë të arrijnë në Manchester, dhe i zgjedhuri është Bernardo Silva .

Shpenzimi për të dy nënshkrimet do të rritet mbi 260 milion €, kështu që portugezi do të duhet të paketojë bagazhet.

 Midis Riyad Mahrez, Raheem Sterling dhe Gabriel Jesus, të gjithë emrat që kanë dalë për të lënë klubin, ish AS Monaco është ai që ka më shumë shanse për të lënë klubin.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco