Lewandowski barazon rekordin e Muller: Një gol që dukej i pamundur

Lewandowski barazon rekordin e Muller: Një gol që dukej i pamundur

22:51, 15/05/2021
Robert Lewandowski feston rekordin e tij të golave në Bundesliga. Sulmuesi i Bayern Munchen, i cili arriti Gerd Muller me gola në një kampionat të vetëm, postoi  një foto në twitter, të cilën e
shoqĂ«ronte me mbishkrimin: "Kam arritur njĂ« qĂ« dikur dukej i pamundur dhe as imagjinohej. Jam tepĂ«r krenar qĂ« kam bĂ«rĂ« historinĂ« e Bayern dhe tĂ« jesh ndĂ«r protagonistĂ«t e njĂ« pĂ«rrallĂ« qĂ« tifozĂ«t do t’u tregojnĂ« fĂ«mijĂ«ve tĂ« tyre, duke ndjekur gjurmĂ«t e legjendave si Gerd MĂŒller ”, ishin fjalĂ«t e sulmuesit polak.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco