Lajmi i fundit

Federata Daneze qetëson tifozët, deklaratë zyrtare për gjendjen e Eriksen

Nuk është Wembely, UEFA zhvendos finalen e Ligës së Kampionëve nga Stambolli në...

Nuk është Wembely, UEFA zhvendos finalen e Ligës së Kampionëve nga Stambolli në...

20:50, 11/05/2021

Ashtu si një vit më parë, Stambolli nuk do të presë finalen e Ligës së Kampionëve. Kufizimet për shkak të pandemisë nuk lejojnë që qyteti turk të organizojë eventin e shumë pritur të futbollit. U përfol se finalja do të zhvendosej në Wembely, mirëpo UEFA tashmë ka identifikuar një vend të ri: siç raporton Sky Sport , zgjedhja duket se është Porto (Dragao) dhe vendimi do të komunikohet në orët e ardhshme.

Takimi mes Manchester Cityt dhe Chelsea-t do të zhvillohet me 29 maj 2021.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco