Pele vaksinohet kundër Covid-19: Ditë e paharrueshme për mua!

Pele vaksinohet kundër Covid-19: Ditë e paharrueshme për mua!

08:43, 03/03/2021

Legjenda e Brazilit dhe futbollit botëror, Enzo Arandes do Nascimento Pele, u vaksinua kundër koronavirusit të martën duke e quajtur këtë ditë "të paharrueshme".

“Sot është një ditë e paharrueshme. Unë bëra vaksinën , shkroi legjenda e futbollit Pele.

Kampioni tre herë i botës (1958, 1962, 1970) me "Celesao", donte të mbronte shëndetin e tij "të brishtë" në vitet e fundit dhe në të njëjtën kohë, për t'u dërguar një mesazh bashkatdhetarëve të tij për të mos ndalur luftën kundër Covid- 19, në një kohë kur pandemia vazhdon të "korrë" në Brazil më shumë se 1,100 vdekje çdo ditë!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco