VIDEO/ Man City fiton bindshëm ndaj Monchengladbach, hedh hapin drejt kualifikimit

VIDEO/ Man City fiton bindshëm ndaj Monchengladbach, hedh hapin drejt kualifikimit

22:57, 24/02/2021

Manchester City ka marrë një fitore të rëndësishme në fazën e 1/8 në Champions League

Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola ka fituar me rezultatin 2-0 në transfertë kundër skuadrës gjermane, B. Monchengladbach.

“Qytetarët” arritën që të kalojnë në avantazh 1-0 pas golit të shënuar nga Bernardo Silva në minutën e 29-të. Gabriel Jesus 65’ shënoi golin e dyte për t’i dhënë kështu epilogun përfundimtar ndeshjes. Edhe pse nuk u shënuan shumë gola në këtë ndeshje pamë edhe rikthimin e Sergio Agueros, i cili do t’i shtojë më shumë fuqi sulmit të Man Cityt.

Më 16 mars do të zhvillohet ndeshja e kthimit në “Etihad Stadium” ku do të përcaktohet edhe skuadra që kualifikohet në çerekfinale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco