Pësoi aksident të frikshëm, policia amerikane zbulon detajin që ia shpëtoi jetën Tiger Woods

Pësoi aksident të frikshëm, policia amerikane zbulon detajin që ia shpëtoi jetën Tiger Woods

16:47, 24/02/2021

Legjenda e golfit, Tiger Woods u përfshi në një aksident të rëndë me makinë ditën e djeshme në Los Angeles. 45 vjeçari u shtrua me urgjencë në spital, ku iu nënshtrua një operacioni në për shkak të dëmtimeve të marra në këmbë.

  Për të ka folur Alex Villaneuva, sherif i policisë në Los Angeles.

  Është dashur ndërhyrja e zjarrfikësve që 15-herë kampioni i botës të nxirrej nga automjeti i tij. Woods ka reaguar mirë pas daljes nga salla e operacionit. Gjendja e tij paraqitet e mirë, ndërsa detajet e aksidentit i ka treguar sherifi i policisë amerikane.

  “Pjesa e jashtë e makinës u shkatërrua plotësisht, por pjesa e brendshme ishte e paprekshme. Pikërisht pjesa e brendshme bëri që ai t’i mbijetojë aksidentit. Përndryshe, aksidenti do të kishte qenë fatal“, deklaroi Villaneuva.

  © SYRI.net

  Lexo edhe:

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

  Komentet

  Shto koment

  Denonco