FOTO/ Kukësi zyrtarizon marrëveshjen me Sarajevën për mbrojtësin boshnjak

FOTO/ Kukësi zyrtarizon marrëveshjen me Sarajevën për mbrojtësin boshnjak

14:08, 27/01/2021

Mbrojtësi boshnjak, Numan Kurdiç, është futbollisti më i ri i Kukësit.

Klubi verilindor konfirmoi së fundmi në faqen zyrtare se ka arritur marrëveshjen me klubin e Sarajevës për të huazuar deri në fund të sezonit 21-vjeçarin.

Nënkampionët e Shqipërisë kishin arritur prej ditësh afrimin e mbrojtësit ballkanas, por zgjedhja e formulës së transferimit të lojtarit dhe problemet burokratike vonuan zyrtarizimin e Kurdiçit si pjesë e Kukësit.

Pas mbrojtësit lituanez Rolandas Baravikas, Numan Kurdiç është futbollisti i dytë i afruar gjatë merkatos së janarit te Kukësi.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco