Lajmi i fundit

Biznesmeni i zhdukur në Pukë gjendet në gomonen e mbytur në Livorno: karabinierët e veshin dhe e ushqejnë

Arsenal konfirmon largimin e Mesut Ozil

Arsenal konfirmon largimin e Mesut Ozil

15:28, 24/01/2021

Mesut Ozil nuk është më lojtar i Arsenal. Largimi i tij nga “topçinjtë” ishte i sigurt, por tashmë gjithçka ka marrë formë zyrtare.

32 vjeçari largohet nga Arsenal pas 7 sezoneve e gjysmë, për t’iu bashkuar ekipit të Ferebahces në Superligën turke.

"Unë dua të falënderoj klubin për këtë udhëtim të jashtëzakonshëm gjatë këtyre shtatë viteve e gjysmë. Mbështetja që kam ndjerë nga ekipi dhe tifozët ka qenë e mahnitshme dhe unë do t’u jem gjithmonë mirënjohës. Së bashku kemi fituar trofe në këto vite dhe kemi krijuar kujtime që do të zgjasin për gjithë jetën” u shpreh lojtari në një deklaratë të postuar në faqen zyrtare të Arsenalit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco