Theu rregullat anti-Covid, Dinamo Zagreb reagon për festën e Lirim Kastratit

Theu rregullat anti-Covid, Dinamo Zagreb reagon për festën e Lirim Kastratit

11:21, 18/01/2021

Dinamo e Zagrebit, do të shqyrtojë rastin e sulmuesit, Lirim Kastrati, i cili ka shkaktuar pakënaqësi në Kroaci teksa shkeli rregullat e mbrojtjes prej COVID-it, duke festuar ditëlindjen në shtëpinë e tij me 10-15 veta.

NĂ«pĂ«rmjet njĂ« reagimi zyrtar, kampionĂ«t kroatĂ« shprehen se “Kastrati ndihet i prekur qĂ« festa e tij ka zhgĂ«njyer opinionin publik”, por “kjo gjĂ« nuk ka ndikuar nĂ« pĂ«rgatitjet pĂ«r ndeshjen e ardhshme nĂ« kampionat kundĂ«r RijekĂ«s”. MegjithatĂ«, Dinamo e Zagrebit konfirmoi se do tĂ« marrĂ« vendim pĂ«r sjelljen e 22-vjeçarit.

Festa e Lirim Kastratit për ditëlindjen e tij u zbulua në rrjetet sociale nga partnerja e tij Andela Simac.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco