FOTO/ Reali fundos Interin, rezultate surprizë në Champions League

FOTO/ Reali fundos Interin, rezultate surprizë në Champions League

23:11, 25/11/2020

U luajtën sot 8 sfidat e vlefshme për grupet e Ligës së Kampionëve, ku nuk munguan surprizat.

Padyshim që vëmendja ishte te kryendeshja mes Interit dhe Realit të Madridit, ku triumfoi skuadra e Zidane me rezultatin 0-2.

Me kĂ«tĂ« disfatĂ«, interistĂ«ve do t’iu duhet njĂ« mrekulli nĂ« ndeshjet pasardhĂ«se pĂ«r tĂ« siguruar kualifikimin.

NdĂ«rkohĂ« nĂ« sfidat e tjera, Atalanta e Gjimshitit shtangu Liverpoolin nĂ« “Anfield”, duke e mposhtur 0-2, teksa kampionĂ«t e Bayernit bĂ«nĂ« detyrĂ«n nĂ« shtĂ«pi ndaj Salzburgut.

Fitore bindëse edhe për Ajaxin dhe Porton. Sfida e vetme që përfundoi në barazim ishte ajo mes Atleticos së Madridit dhe Lokomotivës së Moskës.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco