FOTO/ Shqipëria dhe Kosova pësojnë rënie në renditjen e FIFA-s

FOTO/ Shqipëria dhe Kosova pësojnë rënie në renditjen e FIFA-s

11:57, 22/10/2020

Shqipëria dhe Kosova gjatë ndeshjeve të fundit nuk kanë mundur të marrin rezultate pozitive.

Kombëtarja shqiptare ka marrë dy barazime kundrejt kundërshtarëve më të dobët dhe më poshtë në renditjen e përgjithshme të FIFA-s.

Kombëtarja e Edi Rejës barazoi ndaj Lituanisë dhe Kazakistanit pa gola në të dy ndeshjet dhe këto rezultate i kanë kushtuar tre vende të humbura në renditjen e FIFA-s.

Në renditjen e muajit shtator, Kombëtarja jonë ishte në vendin e 66-të, ndërsa këtë muaj renditet në vendin e 69-të në glob në kuotën e 1345 pikëve, kundrejt 1351 të muajit të kaluar.

Image

Edhe Kosovës i ka kushtuar shumë humbja ndaj Maqedonisë së Veriut në renditjen e përgjithshme të kombëtareve.

“Dardanët” ishin në vendin e 116-të në renditjen e shtatorit, ndërsa kanë zbritur një vend më poshtë në tetor, duke rënë në vendin e 117-të në kuotën e 1158 pikëve.

Image

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco