Bayern do edhe Superkupën e Europës, Flick përzgjedh lojtarët për finalen me Sevillan

Bayern do edhe Superkupën e Europës, Flick përzgjedh lojtarët për finalen me Sevillan

11:41, 23/09/2020

Nesër në stadiumin “Puskas Arena” të kryeqytetit të Hungarisë, Budapest, do të luhet finalja e Superkupës së Europës Bayern Munchen-Sevilla, shkruan Syri.net.

Bavarezët vijnë në këtë sfidë si fitues të Champions League, ndërsa spanjollët triumfuan në Europa League.

Për ndeshjen që do të luhet nesër mbrëma në orën 21:00, trajneri i gjermanëve, Hansi Flick, ka përzgjedhur 23 lojtarët me të cilët shpreson të ngrejë edhe këtë trofe, për ta nisur sa më mbarë edhe sezonin e ri.

Më poshtë mund të shihni lojtarët e përzgjedhur nga Flick për sfidën me Sevillan.

Image

 

    

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco