Problemet financiare bllokojnë merkaton e Barcelonës, shitja e këtij lojtari zgjidh çështjen

Problemet financiare bllokojnë merkaton e Barcelonës, shitja e këtij lojtari zgjidh çështjen

11:48, 19/09/2020

Merkato e Barcelonës do të varet vetëm nga një emër. Messi? Vidal? Pike? Jo, të ardhurat janë të lidhura ngushtë me Nelson Semedo : siç raportohet nga “Mundo Deportivo”, blerjet e lojtarëve të rinj janë të ndërlidhura me shitjen e mbrojtësit portugez. Klubi spanjoll e vlerëson , Semedon rreth 50 milionë euro, një shifër e lartë por që mund të investohet përsëri në merkato.

Duket pothuajse e pamundur duke pasur parasysh momentin e përgjithshëm dhe mënyrën në të cilën u krijua merkato. Megjithatë, blaugranët nuk dorëzohen: kushdo që dëshiron Semedo, duhet të bëjë një ofertë mjaftë të lartë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco