Futbollisti i Interit një hap larg transferimit te Cagliari

Futbollisti i Interit një hap larg transferimit te Cagliari

10:18, 19/09/2020

Largimi i Diego Godin nga Inter është vetëm çështje orësh. Sipas “Sky Italia-s’, qendër mbrojtësi ka ndërprerë kontratën me klubin Lombard, ku ai erdhi si lojtar i lirë vitin e kaluar nga Atletico de Madrid.

Ishte përfolur për një kalim te Stade Rennais, por në fund uruguaiani gjeti gjuhën e përbashkët me Cagliarin mbi kushtet kontratës. Godin ka rënë dakord të firmosë kontratë tri vjeçare me pagë vjetore prej 2.5 milionë euro. Njoftimi për transferimin e tij te Cagliari nuk do të dojë shumë kohë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco