FOTO/ Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-futbollisti

FOTO/ Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-futbollisti

09:58, 01/09/2020

Ndahet nga jeta ish-futbollisti i njohur i Tiranës, Enver Rada.

I njohur ndryshe me nofkën “Coci”, 86-vjeçari mbylli sytë përgjithmonë duke trishtuar mbarë opinionin sportiv.

Po kush është Enver Rada?

Të gjithë futbolldashësit shqiptarë nuk mund të harrojnë specialitetin e tij nga goditjet e këndit. Enver Rada ishte emblemë e vërtetë e futbollit shqiptar në vitet 50’ 60’, ndërsa më vonë ai ishte trajner i bardhebluve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

tirana01/09/2020 14:36

Ngushellime Familjes se tij , Klubit te Tirones dhe gjithe Tifozave Bardh e Blu . Eshte e vertete , se Çoçi te shenonte gol ne minuten e 90 , ne rast se Tirona mund te fitonte ndonje Korne . Ai kishte nje gjuajtje karakteristike me " te preme nga brenda " ... Mbi te gjitha Xuxi , se i thirrnin edhe keshtu ..., ishte edhe nje lojtar e njeri shume Fisnik jo vetem ne fushen e futbollit , por edhe ne rruge e Bulevardin e Tiranes .

Shto koment

Denonco