'Finalja e parakohshme' e Champions League/ Barcelona - Bayern Munich, formacionet e mundshme

'Finalja e parakohshme' e Champions League/ Barcelona - Bayern Munich, formacionet e mundshme

09:08, 14/08/2020

Në orën 21:00, në “Estadio da Luz” të Lisbonës, Barcelona dhe Bayern Munich përballen me njëra tjetrën në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve, ku do të përcaktohet edhe gjysmëfinalistja e tretë, pas PSG-së dhe Leipzig të kualifikuar.

Pas dështimit në La Liga, katalanasit do të tentojnë fitmin e Ligës së Kampionve, por përballë do të kenë fituesit e Bundesligës dhe një prej sulmuesve më të mirë në botë, Robert Leëandoëskin.

Pa dyshim një “finale e parakohshme” mund të quhet ky takim, që pritet të dhurojë emocione të forta për të gjithë sportdashësit.

Lojtari që mungon te Barça është Samuel Umtiti, ndërsa bavarezët do të vuajnë mungesën e Benjamin Pavard.

Më poshtë keni edhe formacionet e mundshme  për të dyja skuadrat.

Barcelona: Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; Roberto, Busquets, Vidal, De Jong; Suarez, Messi

Bayern Munich: Neuer; Kimmich, Boateng, Alaba, Davies; Thiago, Goretzka; Coman, Muller, Gnabry; Lewandowski

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco