Kukësi nuk ndalet, zyrtarizon blerjen e lojtarit të Luftëtarit

Kukësi nuk ndalet, zyrtarizon blerjen e lojtarit të Luftëtarit

11:19, 06/08/2020

Kukësi godet sërish në merkato. Klubi verilindorë ka siguruar shërbimet e ish-futbollistit të Luftëtarit, Redon Dragoshi.

Lajmin për arritjen e kësaj marrëveshje e dha vetë klubi i Kukësit përmes një postimi në faqen zyrtare.

Mbrojtësi 20 vjeçar ka nënshkruar për dy vite me nënkampionët e Shqipërisë.

Dragoshi është blerja e katërt e Kukësit në këtë sezon pas portierit Anxhelo Tafa, sulmuesit Albin Gashi dhe Zenel Gavazajt.

Image

Njoftimi i Kukësit

Redon Dragoshi e?shte? zyrtarisht futbollist i Kuke?sit! Mbrojtësi 20-vjec?ar ka firmosur me skuadre?n tone? kontrate?n dy vjec?are. Dragoshi e ka nisur karriere?n e tij me të rinjtë e Tiranës, teksa së fundmi është aktivizuar me Luftëtarin në Kategorinë Superiore duke zhvilluar 23 ndeshje.

Dragoshi kryer vizitat mjeke?sore dhe me? pas ka firmosur kontrate?n, duke u be?re? ke?shtu futbollisti me? i ri i skuadre?s sone?. Në këtë mënyrë, ekipit tonë i shtohet një tjetër futbollist kuksian.

20-vjeçari nga Kukësi do te? bashkohet me ekipin dite?n e enjte kur edhe do te? zhvillohet ste?rvitja e pare? pe?r sezonin e ri futbollistik qe? nis ne? 27 gusht me ndeshjen e Lige?s se? Europe?s. Klubi i Kuke?sit i uron shume? suksese mbrojtësit Dragoshi! Mire?sevjen Redon ????????

Skeda e Lojtarit:

Emri: Redon Dragoshi

Mosha: 20 vjec?

Kombe?sia: Shqiptar

Gjate?sia: 1.87 m

Pozicioni: Mbrojtës

Klubet e me?parshme: Tirana U17-U19, Erzeni, Luftëtari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco