Formacionet zyrtare në derbi: Barcelona – Espanyol

Formacionet zyrtare në derbi: Barcelona – Espanyol

21:41, 08/07/2020

Janë publikuar formacionet zyrtare të derbit katalanas mes Barcelonës dhe Espanyolit e vlefshme për javën e 35-të në la Liga.

Ekipi i Quique Setien vjen në këtë ndeshje pas një fitore të madhe ndaj Villarealit dhe synon fitoren e radhës për t’i bërë presion kryesuesve të Real Madridit.

Në krahun tjetër, miqtë janë me një këmbë të rënë nga kategoria dhe qëllimi i tyre i vetëm është t’i prishin punë rivalëve të urryer në luftën për titull.

Ja formacionet zyrtare:

Barcelona: Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; Rakitic, Busquets, Roberto; Messi, Suarez, Griezmann;

Espanyol: Diego Lopez; Víctor Garcia, Bernardo, Cabrera, Calero, Didac; David Lopez, Marc Roca, Pol Lozano; Embarba, Raul de Tomas.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco