Leipzig dhe Timo Werner nuk ndalen në Bundesligë

Leipzig dhe Timo Werner nuk ndalen në Bundesligë

22:43, 01/06/2020

Tjetër ndeshje, tjetër fitore për Leipzig në Bundesligë. Edhe njëherë në listën e golashënuesve hyri Timo Werner.

Ai shënoi një gol në fitoren 4-2 të Leipzigut në transfertë  kundër Kolnit.

Werner shënoi golin për 3-1 në minutën e 50-të, teksa për Leipzig shënuan edhe Patrik Schick, Christopher Nkunku dhe Daniel Olmo.

Për ekipin vendas shënuan Jhon Cordoba dhe Anthony Modeste.

Me këtë fitore Leipzig ngjitet në vend të tretë kuotën e 58 pikëve, vetëm 2 më pak se Dortmundi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco