ZYRTARE/ Anglia konfirmon mbylljen përfundimtare të kampionatit

ZYRTARE/ Anglia konfirmon mbylljen përfundimtare të kampionatit

19:19, 25/05/2020

Për shkak të koronavirusit Federata Angleze e Futbollit ka anuluar kampionatin në futbollin e femrave.

Shumë shtete po mundohen të rikthejnë futbollin dhe po diskutojnë për këtë, por ka edhe nga ato kampionate që kanë njoftuar mbylljen përfundimtare.

Kjo vjen si pasojë e situatës së krijuar nga Koronavirusi, ku pas një diskutimi mes të gjithë klubeve është rënë dakord që kampionati të mbyllet dhe të përgatiten për të rifilluar sezonin e ardhshëm.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco