Xherdan Shaqirin e kërkojnë në Spanjë, klubi i La Ligës ofron 30 milion euro

Xherdan Shaqirin e kërkojnë në Spanjë, klubi i La Ligës ofron 30 milion euro

21:11, 07/04/2020

Xherdan Shaqiri është duke kaluar muajt e tij të fundit në rradhët e Liverpoolit. 

Mungesa e hapësirave në këtë sezon ka bërë që futbollisti me origjinë shqiptare të mendojë seriozisht largimin nga Premier League. 

Për Shaqirin interesohet Sevilla, që në merkaton e kësaj vere synon të afrojë në skuadër lojtarë cilësorë, përfshirë edhe Ivan Rakitic. 

Liverpooli nga ana tjetër kërkon të përfitojë 30 milionë euro nga shitja e Shaqirit, shifër që Sevilla është e gatshme ta paguajë. 

Nëse transferohet në Spanjë, Shaqiri do të bëhej një nga futbollistët që kanë luajtur në 4 ligat më të forta në botë, Bundesliga, Serie A, Premier League dhe La Liga. 

Për Shaqirin interesohen dhe Galatasaray e Roma, por oferta e Sevillas është më konkrete dhe 28-vjeçari do të transferohet në Andaluzi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco