Vdes nga koronavirusi ish-futbollisti i Real Madridit, fitues i 11 trofeve!

Vdes nga koronavirusi ish-futbollisti i Real Madridit, fitues i 11 trofeve!

17:39, 02/04/2020

Koronavirusi i merr jetën një tjetër ish-madrileni.

Gjatë ditës së sotme ka ndërruar jetë ish-futbollisti i Real Madridit, Goyo Benito i cili prej ditë ishte infektuar me koronavirus, shkruan britanikja "standard", raporton SYRI.net.

Futbollisti kishte luajtur për 13 vite me skuadrën spanjolle ku kishte arritur të fitonte 11 trofe. Skuadra e Real Madridit ka shprehur ngushëllimet për vdekjen e ish futbollistit të tyre.

Mbrojtësi ka luajtur gjatë viteve 1969-1982, ndërsa gjatë karrierës së tij Goyo Benito ka veshur fanellën e Realit në plot 420 ndeshje.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco