ZYRTARE: Dortmund kryen blerjen e parë, nënshkruan me lojtarin e njohur!

ZYRTARE: Dortmund kryen blerjen e parë, nënshkruan me lojtarin e njohur!

19:50, 18/02/2020

Borussia Dortmund ka shfrytëzuar opsionin për të blerë përfundimisht kartonin e Emre Can.

Verdhezinjtë janë të bindur te cilësitë e mesfushorit gjerman dhe ndaj nuk do të bëjnë prapaktheu.

Kontrata e re e Can parashikon firmën deri në vitin 2024 me Borussia Dortmund. Can shënoi në fundjavë një supergol në sfidën që verdhezinjtë zhvilluan ndaj Bayer Leverkusen.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco