FOTO/ Werder Bremen uron në shqip Pavarësinë e Kosovës

FOTO/ Werder Bremen uron në shqip Pavarësinë e Kosovës

16:19, 17/02/2020

Werder Bremen ka uruar 12-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Efekti i Milot Rashicës, ka bërë që gjigantët e Bundesligës të urojnë Kosovën në gjuhën shqipe.

“Urime dita e Pavarësisë, Kosovë”, ka shkruar Werder Bremen në rrjetet sociale.

Skuadra e Werder Bremen nuk ka uruar në këtë mënyrë futbollistët e tjerë të huaj siç ka ndodhur me Rashicën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco