Sarri i bën komplimente mamasë së Ronaldos

Sarri i bën komplimente mamasë së Ronaldos

08:48, 23/01/2020

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, ka thurur elozhe për Cristiano Ronaldon pas fitores së mbrëmshme me rezultatin 3-1 ndaj Romës në çerekfinalet e Kupës së Italisë.

“Në nivelin individual është e vështirë se mund të përmirësohet, është i jashtëzakonshëm, në mesin e më të mirëve të gjitha kohërave. Për ne është e rëndësishme ta ndihmojmë ta fitojë ‘Topin e Artë’. Meritat e mija? Komplimentet duhet t’i bëhen nënës së Ronaldos që e ka bërë me karakteristika të jashtëzakonshme”, u shpreh tekniku i bardhezinjve.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco