U luajtën 12 ndeshje në Europa League, ja rezultatet dhe skuadrat që kualifikohen!

U luajtën 12 ndeshje në Europa League, ja rezultatet dhe skuadrat që kualifikohen!

20:55, 12/12/2019

Janë zhvilluar 12 ndeshjet për javën e fundit të fazës së grupeve në Europa League.

Pa dyshim që vëmendjen më të madhe ka tërhequr Arsenali që me vështirësi barazoi 2-2 përballë Standard Liege-s, shkruan SYRI.net.

Gjithashtu Lazio ishte pa objektiva dhe pësoi humbje 2-0 në transfertë kundër skuadrës franceze të Rennes.

Deri në këto momente këto janë skuadrat që kanë siguruar kualifikimin në fazën me eliminim direkt të Europa Leagues: Sevilla, Apoel, Malmo, Copenhagen, Basel, Getafe, Sporting, LASK Linz, Celtic, CFR Cluj, Arsenal dhe Eintracht Frankfurt.

Ja rezultatet:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco