Përfundojnë ndeshjet në Champions, ja rezultatet dhe surprizat!

Përfundojnë ndeshjet në Champions, ja rezultatet dhe surprizat!

23:09, 10/12/2019

Kanë përfunduar ndeshjet e ditës së martë në Champions League.

Dortmundi, Chelsea, Valencia, RB Leipzig dhe Lyon janë bërë skuadrat më të fundit që e kanë siguruar një biletë për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve, pas ndeshjeve të fundit në fazën e grupeve.

Pa dyshim që vëmendje më të madhe ka marrë fitorja me rezultatin 2-1 e Barcelonës përballë Interit në “Giuseppe Meazza”.

Ndërkohë në krahun tjetër Dortmundi është surpriza e mbrëmjes pasi arriti që të kualifikohet në fazën tjetër të Champions Leagues. Verdhezinjtë mposhtën me rezultatin 2-1 Slavia Prague dhe në këtë mënyrë renditen pas Barcelonës duke grumbulluar 10 pikë.

Ajaxi u mposht 1-0 nga Valencia, ndërsa Chelsea fitoi 2-1 përballë klubit francez të Lilles.

Ja të gjitha rezultatet e ditës:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco