Tramexani merr drejtimin e skuadrës italiane, kërkon sulmuesin shqiptar

Tramexani merr drejtimin e skuadrës italiane, kërkon sulmuesin shqiptar

19:19, 09/12/2019

Paolo Tramexani është emëruar trajner i ri i Livornos.

Ish-ndihmësi i De Biasit te Shqipëria ka nisur një aventurë të re, duke marrë drejtimin e skuadrës që militon në Serinë B.

Tramexani ka një detyrë të vështirë, pasi skuadra italiane mban vendin e fundit në Serie B me 11 pikë dhe duhet të gjejë rrugën për të dalë nga kriza.

Trajneri i ri ka bërë dhe listën e transferimeve dhe në krye të saj qëndron shqiptari Shkëlzen Gashi.

Ish-tekniku i Luganos, Sionin dhe Apoel Nicosias do të nisë nga puna ditën e nesërme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco