Konfirmohet miqësorja e luksit, Gjermania dhe Itali luajnë midis tyre në mars

Konfirmohet miqësorja e luksit, Gjermania dhe Itali luajnë midis tyre në mars

20:14, 05/12/2019

Në fund të muajt mars do të zhvillohet një super ndeshjes.

Italia dhe Gjermania do të luajnë midis tyre më 31 mars në Nuremberg. Pa dyshim që kjo miqësore luksi do të na dhurojë emocione të vërteta, pasi të dy kombëtaret njihen për rivalitetin që kanë midis tyre.

Në bazë të statistikave azurrët janë më mirë se panzerat gjerman, me 15 fitore 12 barazime dhe 8 humbje.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco