Barcelona në ankth, Messi e ka marrë një vendim për të ardhmen e tij!

Barcelona në ankth, Messi e ka marrë një vendim për të ardhmen e tij!

23:14, 11/11/2019

Lionel Messi ka marrë një vendim të rëndësishëm lidhur me të ardhmen e tij.

Kontrata e Messi tek Barcelona është e vlefshme deri në vitin 2021, por "ylli" argjentinas ka vendosur që ta respektojë deri në fund.

E përditshmja spanjolle ‘Marca’ shkruan se Messi nuk do të hapë negociatat e rinovimit deri sezonin e ardhshëm, shkruan SYRI.net.

Ky vendim i jep ankth skuadrës së Barcelonës, pasi ata shpresonin që të rinovonin më herët me numrin 10-të të skuadrës.

Argjentinasi vazhdon të jetë lojtari kryesorë i skuadrës, prandaj një rinovim i mundshëm me të do të ishte arritje e madhe për katalanët.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco