PSG me mungesa dhe rikthime të rëndësishme në ndeshjen ndaj Brest

PSG me mungesa dhe rikthime të rëndësishme në ndeshjen ndaj Brest

19:55, 08/11/2019

PSG do të luajë këtë të shtunë në transfertë ndaj Brest, e vlefshme për javën e 13-të në Ligue1.

Parisienëve do t’i duhet që të bëjë në këtë ndeshje pa një lojtar të rëndësishëm.

Trajneri Thomas Tuchel ka vendosur që të mos grumbullojë me skuadrën Kylian Mbappen. Nuk dihet akoma shkaku se përse tekniku ka vendosur të mos e grumbullojë sulmuesin.

Gjithashtu për këtë sfidë mungojnë, Neymar, Meunier, Khere dhe Herrera të cilët janë të dëmtuar, ndërsa rikthim i rëndësishëm është ai i Cavanit.

Grupi i plotë i PSG-së:

Navas, Rico, Innocent - Bernat, Dagba, Diallo, Kimpembe, Kurzaëa, Marquinhos, Thiago Silva - Draxler, Gueye, Paredes, Verratti - Cavani, Choupo - Moting, Di Maria, Icardi, Sarabia.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco