‘Rashica, maestro ynë’/ Werder Bremen i vë titull yllit shqiptar

‘Rashica, maestro ynë’/ Werder Bremen i vë titull yllit shqiptar

18:11, 21/10/2019

Milot Rashica vazhdon të mbetet lojtari në qendër të vëmendjes te skuadra e Werder Bremen.

Ylli kosovar vazhdon të jap performanca të jashtëzakonshme, çka kanë bërë që tifozët e këtij ekipi të dashurohen pas tij.

Rashica gjithashtu është lojtari që postohet në rrjetet sociale në llogaritë e Werderit.

Një i tillë ka ndodhur edhe sot, ku klubi gjerman i ka dhënë një epitet special 23-vjeçarit.

“Maestro ynë Milot Rashica po praktikon për një përformancë të madhe ndaj Bayer Leverkusenit”, shkruhej në postimin e sotëm të Werderit.

Kujtojmë se ndeshja e ardhshme e Werder Bremen është në fundjavë ndaj Leverkusen në kuadër të Bundesligës.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco