VIDEO/ Penallti apo jo? Plasin polemikat në Itali pas prekjes me dorë nga ana e De Ligt

VIDEO/ Penallti apo jo? Plasin polemikat në Itali pas prekjes me dorë nga ana e De Ligt

09:51, 20/10/2019

Prekja me dorë e topit nga ana e De Ligt në minutën e92-të shkaktojë shumë polemika në Itali.

Ndonëse ajo ishte e pavullnetshme, përsëri mbetet e dyshimtë.

Gjithsesi, sipas ekspertëve të rrjetit “Eurosport”, ky rast vlerësohet kështu: “De Ligt nuk bie në kontakt me topin, teksa, pasi sfera i rrëshqet poshtë këmbës, më pas i përplaset në krah. Irrati nuk shkoi ta rishihte rastin, por nga salla e VAR-it vendosin që të mos ketë penallti. Lëvizja e krahut të juventinit është në përputhje me lëvizjen e trupit. Gjithsesi, dyshimet mbesin”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco