Karton i kuq befasues në sfidën Estoni – Gjermani, largohet nga fusha...

Karton i kuq befasues në sfidën Estoni – Gjermani, largohet nga fusha...

21:09, 13/10/2019

Komplikohet situata te Gjermania dhe po rrezikon shumë në eliminatoret e Euro 2020.

Emre Can është detyruar që të largohet nga fusha e blertë pasi arbitri i ndeshjes e përjashtoi me kartonin e kuq.

Mesfushori i Juventusit bëri një ndërhyrje fatale ndaj kundërshtarit estonez që në rast se nuk do ndalej po dilte përballë portierit Manuel Neuer.

Vlen të theksojmë që ende nuk është zhbllokuar rezultati në duelin ndërmjet Estonisë dhe Gjermanisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco