Messi apo Maradona? Përgjigja e Ramos është befasuese

Messi apo Maradona? Përgjigja e Ramos është befasuese

09:36, 21/09/2019

Debati se kush është më mirë, “Messi apo Maradona” është rikthyer përsëri në media.

Fillimisht ishte argjentinasi, Juan Sebastian Veron, i cili dha komentet e para rreth këtyre dy lojtarëve, e tashmë kjo pyetje është përcjell edhe tek disa lojtarë që tani janë aktiv.

Një nga ata që dha mendimin, e tij rreth kësaj pyetje është edhe rivali kryesorë i Lionel Messi, Sergio Ramos, i cili njihet për duelet me argjentinasin.

Përgjigja e Ramos mund të duket pak befasuese, pasi ai ka ngritur në një tjetër nivel Leo-n.

“Të gjithë e dinë, edhe ata në Argjentinë, Maradona është vite larg, nga lojtari më i mirë në historinë e argjentinës, që për mua është Lionel Messi” ka thënë Ramos.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco