Fernando Torres i jep fund karrierës, ja letra e lamtumirës drejtuar botës së futbollit

Fernando Torres i jep fund karrierës, ja letra e lamtumirës drejtuar botës së futbollit

15:48, 23/08/2019

Fernado Torres ditën e sotme i ka dhënë lamtumirën futbollit të luajtur.

Torres dëshironte që t’i thoshte lamtumirë të gjithë tifozëve me një letër të shkruar nga dora e tij

"Kur isha 5 vjeç fillova të luaj futboll me vëllain tim. 30 vjet më vonë do të luaj ndeshjen time të fundit si profesionist. Sot unë shikoj prapa dhe mezi besoj gjithçka kam jetuar. 

Ndihem shumë me fat që kam mundur të marrë trofetë më e rëndësishmja në botë dhe pasi kam luajtur për disa nga klubet më prestigjioze, gjithashtu edhe sukseset me skuadrën spanjolle, kam përjetuar ndjenja emocionesh dhe lumturie të madhe.

Doja të falënderoja futbollin që më bëri shumë të lumtur . Por nuk dua të harroj pjesën më autentike të futbollit, atë që e bën këtë sport kaq të mrekullueshëm, tifozët.

Faleminderit të gjithë tifozëve në skuadrat ku kamë luajtur. Gjithashtu dhe atyre rivalë pasi më keni bërë një lojtarë më të mirë.

Shpresoj që futbolli im t’iu ketë pëlqyer, dhe të frymëzoheni në një farë mënyre.

Ka qenë një kënaqësi e vërtetë.

Faleminderit Futboll.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco