Ekzekutohet futbollisti kombëtares venezueljane

Ekzekutohet futbollisti kombëtares venezueljane

20:00, 19/07/2019

Bota e futbollit ka marrë një lajm tepër tronditës. Futbollisti i kombëtares venezueljane, Gerardo Mendoza ka mbetur i vrarë. 

Ish-lojtari i Portuguesa dhe Trujillanos është gjendur i vrarë në makinën e tij. Dyshimet e para lidhen me faktin se Mendoza është përplasur me një grup hajdutësh dhe pasi ka refuzuar të zbres nga makina ka mbetur viktimë në mënyrë makabër.

30-vjeçari është viktima e dytë e kësaj jave nga bota e futbollit. Pasi pak ditë më parë, ish-legjenda e futbollit të Afrikës së Jugut, Mark Batchelor mbeti i vrarë pas një krimi makabër nga dy persona që po udhëtonin me motorçikletë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco