Zyrtare/ Lojtari i Barcelonës transferohet në Premier League

Zyrtare/ Lojtari i Barcelonës transferohet në Premier League

22:23, 25/06/2019

Barcelona dhe Everton kanë arritur marrëveshjen për transferimin e lojtarit Portugez.

Andre Gomez është blerë nga klubi i Premier League për shumën e 25-milion eurove. Gomes kaloi një sezon të madh i huazuar tek Everton dhe ekipi nga Liverpuli bëri çmos për ta blerë përfundimisht. 

“Klubi ka bërë një sakrificë të madhe për të më blerë dhe nuk ishte e vështirë ta merrja këtë vendim”, u shpreh lojtari për Everton.tv

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco