ZYRTARE/ Lojtari konfirmon largimin nga Milani, do të transferohet tek...

ZYRTARE/ Lojtari konfirmon largimin nga Milani, do të transferohet tek...

17:56, 24/06/2019

Cristian Zapata ka konfirmuar largimin e tij nga Milani.

Zapata formalisht do të largohet nga Milan pasi t’i skadojë kontrata e tij më 30 qershor, me Genoan që duket se do të jetë destinacioni i tij i radhës.

“Dëshiroj që ta falënderoj klubin që me tha mundësi që të luaj në njërën prej skuadrave më prestigjioze në botë”, ka shkruar mbrojtësi në Instagram.

“Dua që t’i falënderoj të gjithë shokët e skuadrës që kisha gjatë kësaj periudhe të gjatë, trajnerët të me kanë ndihmuar që të rritëm si futbollist dhe si njeri, të gjithë djemtë e Milanellos, shokët e mi të vërtete dhe mbi të gjitha, tifozët: thjesht fantastik, ju të gjithë me ndihmuat duke treguar një adhurim të jashtëzakonshëm për mua”.

“Faleminderit të gjithëve. Këtu mbyllet një kapitull i karrierës sime, i cili do të mbetet gjithmonë në zemrën time”.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco