Luka Jovic u transferua te Real Madridi, e zëvendëson një 19-vjeçar

Luka Jovic u transferua te Real Madridi, e zëvendëson një 19-vjeçar

16:30, 16/06/2019

Pasi arkëtoi 60 milionë euro nga Real Madridi për Luka Jovicin, Eintracht Frankfurti nuk vonon të gjejë pasuesin e sulmuesit, i cili do të jetë sërish nga Serbia.

Drejtuesit e klubit gjerman bënë të ditur se kanë nënshkruar me 19-vjeçarin Dejan Joveljiv nga klubi i njohur i Yllit të Kuq të Beogradit.

Operacioni është mbyllur për 4 milionë euro, teksa sulmuesi i ri ka firmosur kontratën me Eintrachtin për 5 sezonet e ardhshme.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco