ZYRTARE/ Real Madrid kryen tjetër transfertë të madhe, Perez po i frikëson të gjithë!

ZYRTARE/ Real Madrid kryen tjetër transfertë të madhe, Perez po i frikëson të gjithë!

21:03, 12/06/2019

Real Madrid ka kryer një tjetër transfertë të bujshme.

Pas Luka Jovic dhe Eden Hazard, Real Madrid ka siguruar edhe mbrojtësin e Lyon, Ferland Mendy.

Në një deklaratë për mediat, klubi madrilen ka bërë të ditur se Ferland Mendy ka nënshkruar me Realin një kontratë deri në 2025-ën, shkruan SYRI.net.

"Real Madrid ka arritur marrëveshjen me Lyon për transferimin e Ferland Mendy. Lojtari ka nënshkruar me klubin deri në 2025-ën. Mendy do të prezantohet 19 qershorin e ardhshëm në orën 13:00".

Real Madrid e ka blerë francezin për 48 milionë euro, plus 5 milionë në formë bonuse.

 


 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco