Ju kujtohet tifozi i famshëm i Messit? E pabesueshme çfarë i ka ndodhur sot

Ju kujtohet tifozi i famshëm i Messit? E pabesueshme çfarë i ka ndodhur sot

23:50, 06/12/2018

Vogëlushi nga Afganistani, Murtaza Ahmadi është sërish ën qendër të vëmendjes.

Pasi u bë “viral” në vitin 2016 ku u fotografua me një fanellë të futbollistit Leo Messit të bërë nga një qese plastike më vonë ai u takua me futbollistin argjentinas në Katar.

Por sot familja e vogëlushit tregon se ata kanë braktisur shtëpinë e tyre në Afganistan pasi kanë marrë kërcënime nga talebanët.

Murtaza Ahmadi ishte 5 vjeç kur u fotografua me një bluzë të bërë me qese plastike, me emrin e Lionel Messit.

Fotoja bëri xhiron e botës në rrjetet sociale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment