Rekordi i ri/ Ronaldo bëhet i pari lojtar që arrin këtë sukses në Champions League

Rekordi i ri/ Ronaldo bëhet i pari lojtar që arrin këtë sukses në Champions League

23:51, 27/11/2018

Fitorja ndaj Valenicas vështirë se do të fshihet nga kujtesa e Cristiano Ronaldos.

Portugezi, bëhet i pari dhe i vetmi lojtar në planet, i cili arrin 100 fitore në Champions League, në total me të gjitha ekipet që ka luajtur.

Diçka e jashtëzakonshme kur mendon, se vetë klubi i Juventusit, në total ka arritur 91 fitore në kompeticionin e trofeut “me veshë të mëdhenj”. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco