FOTO/ Golashënuesi më i mirë në ‘Top 5 ligat’, ndryshon renditja

FOTO/ Golashënuesi më i mirë në ‘Top 5 ligat’, ndryshon renditja

09:10, 18/03/2018

Mohamed Salah po kalon një formë fantastike me Liverpool ku vetëm në takimin e fundit ka shënuar 4 gola duke shkuar në 28 rrjeta të realizuara në total në Premier League.

Egjiptiani është për momentin edhe golashënuesi më i mirë në europë ku ka parakaluar Messin.

Në vendin e dytë renditen disa lojtarë duke filluar nga Messi, Kane, Immobile, dhe Cavani që të gjithë kanë 24 gola të shënuar.

Në vendin e 10 renditet Mauro Icardi me 18 gola.

/Ariglon Pali/Syri.net/

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>