Atleti Oscar Pistorius plagoset në burg

Atleti Oscar Pistorius plagoset në burg

11:52, 12/12/2017

Oscar Pistorius gjithmonë është në qendër të vëmendjes.

Ish-atkleti i Lojërave Paraolimpike së fundmi është plagosur gjatë nmjë sherri në burg ku po vuan dënimin për vrasjen e të dashurës së tij.

Sipas “The Guardian” , Pistorius u konfliktua me një të burgosur tjetër për shkak të përdortimit të telefonit publik, shkruan SYRI.net.

"Oscar Pistorius pësoi një plagë pas një incidenti me një të burgosur tjetër. Sherri ndodhi në dhonë e kujdesit të posaçëm për përdorimin e telefonit publik”, tha një zëdhënës, Singabakho Nxumalo.

Pistoriusit iu rrit dënimi më burg për vrasjen e të dashurën në vitin 2013, Reeva Steenkamp, në 13 vjet muajin e kaluar, pas ankesës së suksesshme të prokurorisë.

/ Oldi Mele / SYRI.net /

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment