Një tërmet i fuqishëm godet Athinën

Një tërmet i fuqishëm godet Athinën

14:01, 19/07/2019

Një tërmet i fuqishëm ka goditur mesditën e sotme kryeqytetin e Greqisë.

Tërmeti prej 5.3 ballësh ka goditur Athinën dhe ka shkaktuar probleme.

Paraprakisht mësohet se është shkëputur energjia elektrike dhe ajo telefonike.

Ndërsa ka edhe dëme materiale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco