Termet në Greqi, ja sa ishte magnituda

Termet në Greqi, ja sa ishte magnituda

15:32, 14/09/2021
A+ Aa A-

Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë goditi  zonën e Volimes, në Zakynthos pak pas orës 1 pasdite të së martës.

Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit të Athinës, dridhja kishte një thellësi fokale prej dhjetë kilometrash dhe epiqendra e saj ishte e vendosur 25 kilometra në perëndim të Volimes.

Greqi prej ditësh është përfshirë në një aktivitet të lartë sizmik me tërmete qëe kanë krijuar shqetësim tek qytetarët dhe ekspertët.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco